Moment strpení
prohledáváme více
než milión nabídek.

Časté otázky a odpovědi

Je pravda, že vůz, který má tovární záruku v U.S.A. a Kanadě dovezením do EU tuto záruku pozbude?

Odpověď : Ano i Ne. Některé automobilky se již snaží vystupovat jako globální výrobci a potom je možné tuto záruku na celém území EU zachovat. Pro ostatní výrobce to je stále teritoriální politika a zde potom přichází na řadu doplňková garance, kterou lze dokoupit u importéra konkrétní značky. Není dnes již problém si vystavit servisní knížku v Německu jezdit tam na pravidelné servisy a záruka Vám bude uznána, i bez příplatku.


Všimnul jsem si, že se ceny úplně stejného automobilu u různých prodejců liší. Proč?

Odpověď : U ojetých automobilů to nelze přesně srovnávat, poněvadž levnější vůz může mít horší výbavu, více opotřebený interiér nebo mohl být opraven po havárii, mít stočený tachometr apod.. U nového automobilu se do ceny vozu započítává kvalita lodní přepravy (ukotvení aut v kontejneru, počet aut v kontejneru apod.), prodejní prostory autosalonů a další výdaje, které jsou u různých dovozců nebo prodejců různé; levné není vždy úplně levné, je to jako u každých služeb v běžném dennodenním životě.


Mám zájem o nový Mercedes, který v U.S.A. stojí kolem 50.000 USD, takže to je 50.000 x kurz = 750.000 Kč , proč je konečná cena tak odlišná oproti jednoduchého přepočtu kurzu koruny?

Odpověď : V první řadě uváděné ceny v inzerci jsou v USA bez DPH, za což lze vůz pořídit pouze na vývoz z USA. Pak nastává kolotoč nákladů s logistikou od odhlášení až po celní řízení a homologaci v ČR. Více info o nákladech ZDE …


Co to znamená MSRP price a INVOICE price?

Odpověď : MSRP je doporučená cena výrobcem, které se prodejce může a nemusí držet, záleží zda je vůz takzvaný ležák nebo se dobře prodává, v takovém případě může cena být ještě větší než uváděná MSRP. INVOICE je nákupní cena prodejců od výrobce konkrétní značky.


Co je to BASE cena?

Odpověď : Prodejní cena, která se uvádí jako základní BASE cena je většinou za úplně standardní výbavu, kterou si zákazník nepřeje, proto se k ceně připočítávají balíčky výbav a potom teprve můžeme hovořit o nákupní ceně, která odpovídá představě zákazníka. Tato cena se označuje jako MSRP. Je to cena bez DPH, takže za tuto cenu se vůz bude vyvážet.


Posíláte zboží/motocykly/auta na dobírku?

Odpověď : Na dobírku nezasíláme.


Je Vami uvadena cena konečná?

Odpověď : Naše cena zahrnuje již veškeré náklady na dopravu, clo, dph a homologaci. Cena je konečná v ČR s TP.


Chtěl bych koupit specifické americké zboží ale nenašel jsem ho ve Vaší nabídce. Jak to udělat?

Odpověď : Kontaktujte nás a my Vám pošleme jakékoli zboží o které máte zájem.


Jak dlouho trvá dovoz z USA?

Odpověď : Uvádíme zhruba 6 až 8 týdnů. Momentálně je velice vytížena kapacita kontejneru z USA, díky levnému dolaru teď všichni v USA nakupují a prázdné kontejnery se hromadí v EU. Nicméně se snažíme o co nejrychlejší booking kontejnerů. Přesto počítejte minimálně s dobou minimálně tří týdnů do nalodění. Bohužel to nedokážeme ovlivnit.


Budu mít problémy se sháněním náhradních dílů?

Odpověď : Záleží na tom, jaký automobil si pořizujete. Pokud si objednáváte takový, který se v Evropě běžně neprodává a nemá zde zastoupení ani jeho značka, pak musíte vzít v úvahu, že veškeré náhradní díly bude potřeba dovážet ze zámoří, tudíž se prodraží o clo, DPH a dovoz ( i tak vychází levněji než v ČR). Pokud si necháte dovézt model evropské či japonské značky, jenž se běžně v Evropě prodává, výše zmíněné starosti není třeba řešit. Auta jsou takřka totožná.


Jak je to s diagnostikou na americké auta apod.?

Odpověď : Na všechny dovážené auta a přihlášené v EU existuje servis či servisy v ČR s diagnostikou. Samozřejmě více jich je v Německu, ale i v ČR jsou servisy, které se tímto zabývají, lze Vám v tomto směru asistovat.


Mám v České republice možnost servisu amerických automobilů?

Odpověď : Naše společnost i v ČR spolupracuje s odborným automechanikem, který se specializuje na servis právě amerických automobilů. Je schopen Vám zajistit jak údržbu, tak případnou konzultaci v Praze.


Pokud si chci zakoupit americkou verzi modelu některého evropského či japonského výrobce, má tento model odlišné parametry?

Odpověď : Veškeré americké modely se téměř naprosto shodují s těmi, které jsou nabízeny v Evropě. Pomineme-li drobnosti jako je např. menší prostor na značku v zadní části vozu (u některých typů), nebo tachometr měřící rychlost v mílích a kilometrech zároveň. Informace od prodejců o tom, že auta se ližší tak či onak, jsou na denním pořádku, ale nezakládají se z 99% napravdě. Lze Vám dodat tech. data jak od aut určených pro EU tak pro Severní ameriku. Nehledě na to, že auta do USA mají lepší emise než v EU a podobně. Co na to víc dodat … snad jen třeba jet do Švédska se podívat na Volva, jak z jedné linky se auta strkají do EU a do USA.


Procházejí auta z USA bez problémů STK? Potřebují další úpravy?

Odpověď : Záleží na typu vozu. Čistě americké značky, např. Ford, GMC, Dodge, Chevrolet, mají jiné technické parametry než automobily v EU. Musí se upravovat např. zadní blinkry, které jsou v USA červené, v EU oranžové, dále přední obrysová světla, zadní mlhovky atd. Automobily vyráběné podle evropských norem, které se exportují do zahraničí, jako např. Lexus, Nosan, Volvo vyžadují úpravy téměř minimální. Jakmile vozidlo projde procesem homologace, je zcela přizpůsobené provozu v EU a tak i STK.


Jsou vozy homologované podle standardů EU?

Odpověď : Ano. Vůz dostanete s českým technickým průkazem po všech atestech a STK. Vy sami se nemusíte o nic starat, naše společnost zařídí vše potřebné za Vás.


Poskytujete záruku na veškerá vozidla u Vás zakoupená?

Odpověď : Působíme pouze jako zprostředkovatelé koupě a dovozu z USA. My sami záruku neposkytujeme, ale je možné se proti skrytým vadám pojistit nebo přikoupit u prodejce (importéra) … pozn. V Německu je to zdarma při dodržení servisních podmínek, což můžeme zprostředkovat.


Jakým způsobem je řešeno uplatňování reklamací?

Odpověď : Tyto problémy se snažíme řešit s každým naším zákazníkem individuálně. Samozřejmě záleží na typu závady a dalších okolnostech. V každém případě se Vám budeme snažit vyjít maximálně vstříc a vyhovět Vám ve všech směrech.


Proč se liší Vaše provize při akontaci 30% ?

Odpověď : Jednoduše logickou aritmetikou. Pokavaď vůz zprostředkováváme je polatek za logistiku a know how. A pokavaď jsme nuceni použít i vlastní prostředky, je nutné je když jsou cca 8 týdnů investovány zhodnotit. Je to prosté a jednoduché, zákazník ma několik možností platby. Od osobní návštěvy USA až po zalohu na vůz a platbu při předání. Každý dle svého uvážení a možností.


Nedozvědel jsem se zde vše, mohu Vám napsat?

Odpověď : Samozřejmě, budeme jenom rádi, případně Vaši otázku zařadíme sem do této kategorie. Klikněte zde pro náš kontaktní formulář.Značky ojetých aut z naší nabídky

Acura  Ford  Jaguar  Mercedes-Benz  Suzuki  
Audi  GMC  Jeep  MINI  Toyota  
Bentley  Honda  Kia  Mitsubishi  Volkswagen  
BMW  Hyundai  Land Rover  Nissan  Volvo  
Cadillac  Chevrolet  Lexus  Porsche    
Dodge  Chrysler  Lincoln  Saab    
Ferrari  Infiniti  Mazda  Subaru    
          

Značky nových aut z naší nabídky

Acura  Ford  Jaguar  Mercedes-Benz  Suzuki  
Audi  GMC  Jeep  MINI  Toyota  
Bentley  Honda  Kia  Mitsubishi  Volkswagen  
BMW  Hyundai  Land Rover  Nissan  Volvo  
Cadillac  Chevrolet  Lexus  Porsche    
Dodge  Chrysler  Lincoln  Saab    
Ferrari  Infiniti  Mazda  Subaru    
          


Dovoz aut z USA - import auta usa, dovoz nových a ojetých aut z USA, autobazary